pozycjonowanie

Wielu przedsiębiorcom wydaje się, że prowadząc działalność na niewielkim obszarze, poza internetem, nie warto się pozycjonować. Okazuje się jednak, że pozycjonowanie przynosi wymierne efekty nawet jeśli prowadzimy małą knajpkę, salon kosmetyczny czy zakład usługowy.

Dlatego warto promować się w sieci?

Z internetu korzysta większość z nas i jest on dostępny niemal bez przerwy, szczególnie dzięki popularyzacji urządzeń mobilnych. To właśnie w sieci szukamy adresów firm, specjalistów, polecanych lokali itd. Dlatego każda firma powinna mieć co najmniej prostą stronę www, która będzie jej wizytówką, a także powinna zostać oznaczona w mapach Google i posiadać swoją wizytówkę w tej popularnej wyszukiwarce. Dzięki temu osoby, które nie znają naszej firmy mogą bez problemu do niej trafić.

Pozycjonowanie lokalne sprawia, że na stronę firmy trafiają osoby rzeczywiście poszukujące określonych towarów lub usług w danej lokalizacji. W efekcie na stronę tylko w niewielkim stopniu trafiają osoby przypadkowe, w pozostałych przypadkach, jest duża szansa, że odwiedzający stronę staną się nowymi klientami firmy. W ten sposób uzyskuje się wysokiej jakości ruch organiczny, a koszty dotarcia do klienta są niewielkie.

Klienci mnie znają! Na pewno?!

Częsty błąd, który pojawia się w myśleniu przedsiębiorców, to przekonanie, że wszyscy wiedzą o istnieniu danej firmy. Takie przeświadczenie mają szczególnie te osoby, które prowadzą firmę od wielu lat. W praktyce trzeba wziąć pod uwagę, że nie każdy zna nasz biznes i pamięta o jego istnieniu, po drugie ludzie stale przenoszą się i zmieniają miejsce zamieszkania, do miast stale napływają młodzi ludzie chociażby na studia, pojawiają się też przyjezdni i turyści. To ogromna grupa ludzi, która wcale nie wie o istnieniu naszej firmy, jeśli ich o tym nie poinformujemy. A najłatwiej to zrobić z pomocą internetu.

Po osiągnięciu wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania utrzymujemy ruch bezpłatny przez długi czas, szczególnie jeśli stale dbamy o utrzymanie pozycji, aktualizujemy treści, dodajemy nowe materiały na stronie i rozwijamy ją. W przeciwieństwie do reklam płatnych, które działają tylko wtedy gdy przeznaczamy na to środki z budżetu, pozycjonowanie działa długofalowo.